Tuotekuvat
  • MALMSTOLEN R3 MESH työtuoli
  • MALMSTOLEN R3 MESH työtuoli
  • MALMSTOLEN R3 MESH työtuoli
  • MALMSTOLEN R3 MESH työtuoli
  • MALMSTOLEN R3 MESH työtuoli
  • MALMSTOLEN R3 MESH työtuoli
  • MALMSTOLEN R3 MESH työtuoli
  • MALMSTOLEN R3 MESH työtuoli
  • MALMSTOLEN R3 MESH työtuoli
  • MALMSTOLEN R3 MESH työtuoli
  • MALMSTOLEN R3 MESH työtuoli
  • MALMSTOLEN R3 MESH työtuoli
  • MALMSTOLEN R3 MESH työtuoli
Värikartat ja lisäkuvat

MALMSTOLEN R3 MESH työtuoli

Verkkoselkänoja, usean käyttäjän ympäristöön.

Tuote ID: 7016

839,00 € (alv 0 %)

Tarjouskori vai ostoskori?

Saatavuus

Vantaa: Tilaustuote

Tampere: Tilaustuote

Toimitus

Toimitusaika: 4-6 vko

Toimitukset kattavasti koko Suomeen.

10 V. TAKUU normaalissa toimistokäytössä / 5 V. TAKUU 24 H valvomotuolina

VIIKON ILMAINEN KOEKÄYTTÖ YRITYKSILLE, KYSY TÄSTÄ LISÄÄ!
Kahdeksan kymmenestä käyttäjästä päätyy Malmstoleniin.

Katso valmistajan muut tuotteet:
Malmstolen

Tuotekuvaus

MALMSTOLEN R3 HIGH MESH - työtuoli, joka mukautuu istujan kuin istujan tarpeisiin. Tuoli kuuluu Malmstolenin ACTIVE-sarjaan, jonka työtuolit on tarkoitettu yhden tai useamman käyttäjän aktiiviseen työympäristöön. Tuolissa voi istua mukavasti istuinasennosta huolimatta, sillä tuoli mukautuu käyttäjälleen mm. istujansa selkään muotoutuvan verkkoselkänojan ansiosta. Tuolista voi liikkua ylös nopeasti tarvittaessa ja vaihtaa asentoa halutessaan.

MALMSTOLEN R3 HIGH MESH mallissa on ainutlaatuinen Syncro Active-keinu, joka mukautuu käyttäjänsä painon mukaan tarjoten tukea koko selälle liikkeenkin aikana. SHRINX Mesh -selkänoja mukautuu kehon muotoihin tarjoten optimaalisen istumiskokemuksen. Tämän lisäksi istuin on edestä pyöristetty ja tämä vähentää painetta polvien hermoissa ja verisuonissa. Istuinmukavuudesta vastaa DUX-sänkyvalmistajan kanssa yhteistyössä työtuoliin kehitetty spiraalijousitus. DUX-jousituksen ansiosta istuin on erittäin miellyttävä ja mukautuu käyttäjän vartalon mukaisesti jakaen painon tasaisesti koko istuimelle. DUX-istuin täytyy kokea – tule koeistumaan!

Malmstolen R3 HIGH MESH tuoliin kuuluu seuraavat ominaisuudet:
- Dux-jousitettu istuin (Pascal by DUX®)
- Syncro Active keinumekanismi
- SHRINX Mesh-verkkoselkänoja
- Laajat säätömahdollisuudet - katso ohjevideo!
- Tuolin verhoilu valittavissa, katso valikosta/värikartoista mieluisa vaihtoehto (mahdollisuus myös käyttää asiakkaan omaa kangasta)
- Saatavissa niskatuella tai ilman
- Saatavissa käsinojilla: 4 suuntaan säätyvillä Ergoflex käsinojilla (leveys-, korkeus- ja syvyyssäätö sekä käsinojan kierto) tai 2 suuntaan säätyvillä Corona R3 käsinojilla (leveys- ja korkeussäätö), halutessa saa myös ilman käsinojia
- Saatavissa istuimen syvyyssäädöllä tai ilman
- Jalkaristikko, pyörät, kaasujousen korkeus ja verhoilun tikkausten väri valittavissa, valitse valikosta sopiva vaihtoehto

Kysy lisää ja rakennetaan juuri Sinun tuolisi!

Lisätiedot

Paino testattu: 110 kg asti

Verkkokaupasta ostettuna tuote toimitetaan osina paketissa.

Takuuaika: 10 v. (5 v. 24/7)